Zahájení Svatého roku milosrdenství sledujte v přímém přenosu Česká televize nabídne 8. prosince 2015 přímý přenos z Říma ze zahájení Svatého roku milosrdenství.

Přímý přenos z Říma ze zahájení mimořádného Svatého roku milosrdenství s otevřením Svaté brány v bazilice sv. Petra nabídne 8. prosince 2015 od 9.30 hodin Česká televize na programu ČT2. Režie se ujal Jaroslav Rásocha.

Vyhlášení Svatého roku milosrdenství je dalším krokem papeže Františka jak zpřístupnit církev lidem slabým, zraněným a přehlíženým. Dokládá to i modlitba, kterou k této příležitosti papež vydal: "Ty jsi chtěl, aby také tvoji služebníci byli podrobeni slabosti, a tak mohli soucítit s těmi, kdo se potýkají s nevědomostí a omylem: dej, ať každý, kdo se s jediným z nich setká, zakusí, že ho Bůh očekává, miluje a odpouští mu."

Z Vatikánu budou přímý přenos komentovat Kateřina Rózsová a Mons. Vladimír Málek.

Pořad poběží 8. prosince 2015 od 9.30 do 11.30 hodin zde.

V královéhradecké diecézi začne Svatý rok milosrdenství 13. prosince 2015 v 15.00 hodin, kdy biskup Jan Vokál otevře Svatou bránu v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové. Dalšími místy pro otevření Svaté brány v diecézi jsou poutní kostel Panny Marie Pomocnice v Chlumku u Luže (1. ledna 2016 v 9.30 hodin) a klášterní kostel Narození Panny Marie v Želivi (1. ledna 2016 v 10.30 hodin). (zdroj: cirkev.cz, bihk.cz)