Dobrovolnictví v pastorační péči o nemocné

Biskupství královéhradecké opět otevírá kurz pro dobrovolníky v pastorační péči o nemocné.

 

Máte-li touhu a chuť pomáhat, může být právě tato sféra vaší parketou. Dobrovolník nabízí nemocným lidský zájem vyjádřený osobní návštěvou a přítomností – zpravidla formou rozhovoru, nasloucháním i mlčenlivou přítomností u lůžka, modlitbou, četbou z Bible, zprostředkováním účasti na nemocničních bohoslužbách. Zprostředkovává kontakt s duchovními všech církví a náboženství registrovaných v České republice. Dobrovolník je ochoten všem bez rozdílu věnovat svůj čas, sdílet jejich radosti, ale i starosti, strach, bolest, osamocení, úzkost… Respektuje svobodu nemocného službu přijmout, ale i odmítnout. 

 

Délka kurzu: září – prosinec 2020 (osm sobot).

 

Místo setkání: Nové Adalbertinum, Velké náměstí 32, Hradec Králové.

 

Vyplněné přihlášky, jejichž součástí musí být doporučení duchovního správce, zasílejte na e-mail: ciperova (zavináč) bihk.cz.

Přihlášky budou ke stažení na: www.pastoracnistrediskohk.cz od 1. března 2020.

 

Termín uzávěrky přihlášek je 30. května 2020.

Na závěr kurzu získává dobrovolník osvědčení o absolvování. 

www.bihk.cz